Camo laser tag birthday party invitation -    PosterMyWall

Шостий місяць поспіль український народ бореться з безжальним окупантом за свою свободу, волю і цілісність держави. Наші воїни, щосекунди ризикуючи своїм здоров’ям і життям, проявляють неймовірний героїзм та відвагу.

З метою посприяти збереженню здоров’я молочних залоз українських захисниць, які зараз перебувають у гарячих точках країни, журналісти Благодійного фонду “Квітна” поспілкувалися з Ганною Галішиною. Ганна Галішина — завідувачка діагностичного відділення Спеціалізованого Мамологічного Центру, — знає про обстеження та догляд за грудьми все.

В інтерв’ю ми обговорили основні мамологічні проблеми, з якими зіштовхуються жінки в гарячих точках, яким має бути обстеження грудей, а також, як реагувати на дискомфорт у грудях, якщо обстеження не на часі.

Пані Ганно, розкажіть чи може участь у воєнних діях вплинути на здоров’я молочних залоз жінки, якщо відкинути загрози її життю і здоров’ю, які, на жаль, є постійними в гарячих точках? На що варто звернути особливу увагу?

Умови перебування в зоні бойових дій, на жаль, впливають на здоров’я всього організму людини — відбувається загострення більшості хронічних захворювань. Якщо у жінки є фіброзні зміни в молочній залозі, то вони можуть загостритися, супроводжуючись болями і появою ущільнень. Але, на жаль, вилікувати ці стани на передовій практично неможливо. Тому жінка має спробувати проаналізувати симптоми, щоб зрозуміти, як їй діяти далі.

Якщо біль циклічний і зумовлений ПМС, то захисниці допоможуть звичайні знеболювальні з вмістом ібупрофену. Якщо спостерігається гострий запальний процес: біль локальний, з’явилося почервоніння молочної залози чи інші зміни, необхідно звернутися до медиків, присутніх на передовій.

Особливої уваги потребують осколкові поранення молочних залоз. У наших жінок-захисниць і українок, які перебували чи зараз перебувають на окупованих територіях такі травми зустрічаються доволі часто. Молочні залози, постраждалі від осколків, у жодному разі не можна обстежувати за допомогою МРТ. Жінка має обов’язково попередити лікаря про свої поранення перед обстеженням, адже осколки можуть намагнічуватися і нашкодити її життю.

Якщо у захисниці спостерігається “аменорея воєнного часу” чи може це вплинути на здоров’я її грудей?

Зазвичай аменорея воєнного часу пов’язана з гормональними зрушеннями. А оскільки груди є маркером гормональних зрушень, тому безумовно вони можуть на це реагувати. Оскільки у кожної жінки свій особистий механізм реакції на стрес, тому “поведінка” молочних залоз може бути різною: безсимптомною, з больовими синдромами, з формуванням макрокіст. А оскільки у всіх аменорея проявляється по-різному, тому й підхід до ситуації має бути індивідуальним.

Для жінок, які сьогодні воюють, графік профілактичних оглядів залишається таким самим, як і в мирному житті чи потрібно обстежуватися частіше?

Участь у воєнних діях не підвищує ризик виникнення раку молочної залози, тому наші захисниці не потребують додаткового обстеження грудей і повинні проходити скринінги так само, як і інші жінки.

Чи існують якісь предметні рекомендації, які б могли допомогти жінкам у ЗСУ вберегти здоров’я молочних залоз від розвитку патологій?

На передовій головне — безпека життю людини. Тому найважливішим є захист від того, що може трапитися. Якщо потрібно, укриваючись від обстрілів лежати на холодному, то жінка буде лежати на холодному стільки, скільки це потрібно і здебільшого без можливості підстелити щось тепле під молочні залози, хоча це й шкідливо.

Те ж саме стосується і важкого бронежилета, який ще й тисне на груди. Але жінка не може без нього знаходитися, бо в умовах війни на першу щаблю ставиться життя, а вже потім здоров’я окремих органів.

Зараз найважливіше, щоб наші захисниці зберегли життя, а ми, мамологи, допоможемо врегулювати здоров’я їхніх молочних залоз. Маємо безліч сучасних механізмів для цього. Тому, перебуваючи в гарячих точках, жінки мають думати про те, як вціліти, виконуючи бойові завдання, а якщо їх турбує здоров’я, то всі важливі питання можна і необхідно закрити, перебуваючи у відпустці, під час ротації.

Любі жінки, бережіть своє життя, бережіть себе як цільну особистість, і пам’ятайте, якщо у вас є змога потурбуватися сьогодні про своє здоров’я, зробіть це. Не відкладайте мамологічне обстеження на потім, якщо незабаром вам на передову.

Добавить комментарий