Заступник головного лікаря клініки «Борис» з питань педіатрії Анна Горбань розповіла Благодійному фонду «КВІТНА» про принципи здорового способу життя для дітей.

«Поняття здорового способу життя — це комплекс досить простих речей, які не вимагають великих фінансових вкладень», — каже Анна Горбань. Серед складових цього поняття лікар назвала:

  • ходьба — 6 тисяч кроків, або 5 км;
  • заняття спортом в залі для правильної постави і розтяжки;
  • режим сну (недосипання призводить до ожиріння, зайвого сну не буває. Коли організм відпочив, він не спить);
  • правильне харчування.

«Про правильне харчування я вам розповім за поняттями Всесвітньої організації охорони здоров’я, які опубліковані у всіх рекомендаціях на сьогоднішній день, — розповідає Анна Горбань. — Ми говоримо про харчування дітей, починаючи з 5-ти років, тому що те, як харчується дитина з цього віку, це і є харчування дорослої людини.

Норма — це шестиразове харчування приблизно кожні 2,5-3 години невеликими порціями (250-300 грамів).

П’ять порцій — це повинні бути овочі та фрукти. Кожен основний прийом харчування повинен містити клітковину — низькокрохмальна картопля, або тверді сорти пшениці, або цільнозернові крупи, або цільнозерновий хліб. Три порції молочних продуктів, при чому їх відсоток жирності повинен бути не більше 2%. Кожна рідка порція молочних продуктів становить 150 мл, або, якщо мова йде про твердий сир, то це 30 грамів. Дві порції м’ясних або альтернативних продуктів. А також не рекомендується привчати дітей з самого народження до солі. Безумовно, в якості пиття йде вода. Не рекомендуються солодкі напої та соки.

Солодке і жири повинні бути випадковими на столі. Коли мене запитують, скільки цукерок в день можна їсти дитині, за поняттями здорового способу життя — анітрохи.

З найкращими побажаннями виростити найздоровіших дітей».

Добавить комментарий