Harvest festivalfallautumn Halloween -    PosterMyWall

Традиційна осіння меланхолія, постійні ворожі атаки, регулярні перебої з електро- та водопостачанням суттєво впливають як на психологічний, так і на фізичний стан здоров’я українців. Хоча ці негаразди не зменшать нашу стійкість і жагу до перемоги, та ми маємо докладати всіх зусиль, аби зміцнити свій організм і не втратити працездатність.

Спеціалісти Центру Громадського Здоров’я МОЗ України радять слідувати простим правилам, які допоможуть покращити імунітет в осінню пору:

— Дотримуйтесь питного режиму. Випивати щонайменше півтора літра води необхідно у будь-яку пору року. Водний баланс в організмі покращує роботу всіх органів, а також допомагає подолати хронічну втому, стрес, поліпшити роботу мозку та підняти настрій.

— Вживайте сезонні фрукти та овочі. Найкориснішими для людини завжди є ті дари природи, які вирощенні на її землі та у відповідну пору року. Для українців осінніми смаколиками є: яблука, груші, сливи, виноград, горіхи, гарбуз, морква, буряк, баклажани, солодкий перець, капуста, корінь та стебла петрушки, селера тощо.

— Вживайте солодощі розумно. Як і з водою, порада щодо обмеження вживання цукру є актуальною у будь-яку пору року. Адже надлишок цукру може призвести до розвитку багатьох захворювань: хвороб серця, печінки, ожиріння, карієсу і деяких видів раку. Також доведено, що солодкі страви погіршують настрій людини. ВООЗ рекомендує обмежити споживання вільного цукру до 10 % від загальної кількості спожитих калорій, що становить близько 50 г на добу (10 чайних ложок). Центр Громадського Здоров’я МОЗ України радить взагалі обмежитися 25 г цукру на добу. Водночас насичувати організм глюкозою і фруктозою можна за допомогою меду, солодкими фруктами і сухофруктами.

— Обмежте вживання жирної та важкої їжі. Українська осінь неймовірно багата на продукти, які містять корисні жири. До них належать: ліщина і волоські горіхи, соняшникове та гарбузове насіння. Водночас можна балувати себе і немісцевими, але також корисними продуктами, а саме: оливковою олією, авокадо, червоною рибою тощо. Збалансоване харчування допомагає почуватися бадьорими і бути у гарній фізичній формі.

— Вживайте гарячі напої з додаванням спецій та прянощів. Додавання витончених спецій і прянощів до традиційних напоїв “відкривають” їх по-новому, позитивно впливаючи на настрій та роботу мозку. Імбир, кардамон, мускатний горіх, кориця, лавровий лист, гвоздика, перець червоний і чорний, шафран, куркума, кмин — спеції, які допомагають зігрітися. Підсолодити та наситити напій можна також за допомогою шматочків фруктів, настоянкою шипшини і меду.

Урізноманітнюйте свій раціон і будьте здоровими.

Добавить комментарий