christmaswinter salehello winter -    PosterMyWall

Зима — це завжди стрес для організму, а чинники, пов’язані з війною росії проти України, перетворили сніжну пору року на справжній виклик для нашого здоров’я та виживання. Тож медики радять бути уважнішими до свого самопочуття та дотримуватися правил “виживання” взимку.

Вдягайтеся відповідно до погоди. Кросівки на босу ногу, коротка куртка і пов’язка на голову в морози не здатні в повному обсязі зберегти температуру тіла. Надавайте перевагу довгому зимовому одягу, а також тримайте голову та кінцівки в теплі.

Не вживайте алкоголь “для зігріву”. Алкоголь спричиняє розширення кровоносних судин і здається, ніби стає тепліше. Та насправді в цей час внутрішні органи дуже швидко втрачають тепло і загальна температура тіла знижується, що може навпаки призвести до переохолодження.

Гуляйте на свіжому повітрі. Щоденні прогулянки на свіжому повітрі істотно загартовують організм та наповнюють кров киснем, що допомагає краще долати хвороби.

Провітрюйте приміщення. Доведено, що повітря в приміщенні істотно брудніше, ніж на вулиці. Адже з початком опалювального сезону в закритій будівлі зменшується кількість кисню, а також в повітрі довше концентруються бактерії та частинки пилу.

Турбуйтеся про шкіру. Через мороз та вітер шкіра страждає найбільше, що призводить до сухості, шалушіння та обморожень. Взимку наносьте на шкіру обличчя та рук зволожувальний крем, який втримає вологу та закриває пори, аби вона не втрачалася.

Поповнюйте свій організм вітамінами та мікроелементами, вживаючи корисну їжу. Збалансоване харчування допоможе організму мати постійний запас енергії як для фізичної і розумової діяльності, так і для забезпечення термобалансу.

Дотримуйтеся здорового режиму сну. Нестача сну суттєво знижує здатність імунітету адекватно реагувати на “ворогів” здоров’я: віруси, погані бактерії, мутації клітин тощо. Тому лягайте відпочивати з 22:00 до 23:00, аби в організмі виробилася достатня кількість гормону сну — мелатоніну, який з-поміж багатьох важливих функцій впливає і на імунітет.

Вакцинуйтеся від COVID-19 та грипу. У випадку інфікування щеплення допоможе суттєво полегшити перебіг хвороби та уникнути ускладнень.

Бережіть ментальне здоров’я. Доведено, що гарний настрій пришвидшує одужання, тому піклуйтеся про своє психічне здоров’я: спілкуйтеся з однодумцями; читайте книжки; відволікайтеся від важких думок, займаючись улюбленими справами; допомагайте ЗСУ та людям, які того потребують.

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!

Добавить комментарий